środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 27 listopad 2013 22:38

Nagroda dla Tornistra Pełnego Uśmiechów Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nagroda dla Tornistra Pełnego Uśmiechów www.sxc.hu

Kolejne wyróżnienie zostało przyznane w „Raporcie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”.

Otrzymała je, organizowana przez Caritas akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”, oraz wspierające ją wydawnictwa edukacyjne skupione w Porozumieniu Nowoczesna Edukacja. Jest to już kolejne wyróżnienie dla akcji społecznej Caritas. W październiku „Tornister Pełen Uśmiechów” znalazł się w gronie najciekawszych projektów CSR opublikowanych przez „Wprost”.

 

Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu to cykliczna inicjatywa Gazety Finansowej realizowana przy wsparciu Super Biznesu (dodatek do Super Expressu) oraz portali: raportcsr.pl i kurier365.pl mająca na celu promocję wyróżniających się projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności. Redakcyjne jury, wybierając projekty, bierze pod uwagę m.in. ich siłę oddziaływania oraz spójność z polityką i strategią firm lub instytucji je realizujących.

Celem wyróżnionej akcji „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci. W tym roku odbyła się już piąta edycja kampanii.

Tegoroczną akcję wsparły wydawnictwa edukacyjne z Porozumienia Nowoczesna Edukacja przekazując bezpłatnie podopiecznym Caritas ponad 20 tysięcy podręczników i zestawów. Do potrzebujących dzieci trafiły książki z wydawnictw: WSiP, Nowa Era, Oxford University Press, Pearson, Macmillan, Wydawnictwo Edukacyjne Żak, Zamkor, Cambridge University Press i LektorKlett

- Niezwykle istotne dla nas jest wyróżnienie akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”. Cieszy nas, że społeczne inicjatywy z udziałem wydawnictw są zauważane i pozytywnie odbierane. Mamy nadzieję, że wyróżnienie będzie przykładem i zachętą dla coraz większego grona firm do podejmowania społecznej aktywności – mówi Jarosław Matuszewski przedstawiciel wydawnictw biorących udział w akcji.

Współpraca z Caritas jest jednym z elementów realizacji misji społecznej odpowiedzialności wydawnictw edukacyjnych. Starają się one wykraczać poza typową rolę wydawców podręczników uwzględniając ideę zrównoważonego rozwoju zarówno w strategii zarządzania, jak i w relacjach z pracownikami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami oraz partnerami. Wśród działań podejmowanych przez wydawnictwa w obszarze CSR są m.in. projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, promocja wolontariatu pracowniczego, programy praktyk dla studentów oraz bezpłatne przekazywanie podręczników dla rodzin potrzebujących wsparcia.

Relacja filmowa z finału akcji „Tornister Pełen Uśmiechu” dostępna jest na stronie:

http://www.youtube.com/watch?v=65a6XpecWqw

{jumi [*9]}

a