sobota, październik 05, 2024
Follow Us
środa, 30 październik 2013 06:55

Anty-szczyt Klimatyczny

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Anty-szczyt Klimatyczny www.morguefile.com

W Warszawie odbędzie się alternatywna konferencja o konsekwencjach polityki wobec zmian klimatu. Jej uczestnicy będą mieli okazję do realnego spojrzenia na problematykę efektu cieplarnianego czy koszty bieżącej polityki ekologicznej.

Konferencja organizowana przez Instytut Globalizacji odbędzie się 10 listopada w Warszawie w Centrum Multimedialnym Foksal. Głównym organizatorem wydarzenia jest Ruch Narodowy, a partnerami, obok Instytutu Globalizacji, NZSS Solidarność, Fundacja im. Bolesława Chrobrego oraz amerykańska organizacja Commitee For A Constructive Tommorow (CFACT), zajmująca się monitoringiem globalnej polityki klimatycznej promowanej przez ONZ.

Głównym celem Anty-szczytu jest przedstawienie prawdziwych i niezależnych informacji o aktualnych badaniach na temat zjawiska zmian klimatu oraz potencjalnego wpływu człowieka na efekt cieplarniany. Uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście mamy do czynienia z globalnym ociepleniem prowokowanym przez człowieka, czy dwutlenek węgla jest trucizną, czy polityka wobec zmian klimatu oparta na prognozach z wykorzystaniem modeli komputerowych jest skuteczna?

Ponadto eksperci poruszą kwestie wpływu polityki dekarbonizacyjnej na gospodarkę naszego kraju, jej konkurencyjność i rozwój ekonomiczny Polski. Będzie poruszone także zagadnienie regulacji unijnych, w szczególności Pakietu Klimatycznego. Obecni na sali politycy będą z kolei starali się zaproponować polityczne rozwiązanie dla Europy i Polski, alternatywne dla zaleceń narzucanych z Brukseli. Wśród prelegentów będą m.in. David Rothbard, Craig Rucker, eksperci klimatyczni z CFACT, prof. Leszek Marks, kierownik Zakładu Geologii Klimatycznej z Uniwersytetu Warszawskiego, Artur Zawisza, Robert Winnicki i Michał Putkiewicz z Ruchu Narodowego, mec. Tomasz Chmal, ekspert Instytutu Sobieskiego, Marek Adamczyk, ekspert NSZZ Solidarność, dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji, Gabor Vona przewodniczący węgierskiej partii Jobbik.

{jumi [*9]}

a