poniedziałek, lipiec 22, 2024
Follow Us
czwartek, 19 wrzesień 2013 12:43

NAGRODY KURIER365.PL Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Redakcja portalu Kurier365.pl przyznała nagrody dla Artura Jarczyńskiego w kategorii Biznes za rewitalizację hotelu Saskiego i Czesławowi Czaplińskiemu w kategorii Kultura za konsekwentne dokumentowanie polskiej inteligencji.

Uroczystość z tej okazji została zaplanowana na piątek, 20 września 2013 roku, o godz. 12 w Muzeum Niepodległości w Warszawie, przy Al. Solidarności 62.

 

Artur Jarczyński - Nagroda w kategorii Biznes za rewitalizację hotelu Saskiego.
Artur Jarczyński jest znanym warszawskim restauratorem, który prowadzi jedenaście restauracji i kawiarnię. Rewitalizacja Hotelu Saskiego – XIX-wiecznego budynku przy placu Bankowym była zadaniem trudnym ze względu na zabytkowy charakter, lokalizację no i oczywiście wysokie koszty. Dlatego przy przedsięwzięciu pomagał Alan Starski, który odpowiadał za wygląd wnętrz, a także projektował elewację nowego skrzydła. Prezesem spółki, która przeprowadzała remont był naczelny architekt miasta Michał Borowski. Przedsięwzięcie stanowi ukoronowanie 25-letniej kariery warszawskiego restauratora.

 

Czesław Czapliński - Nagroda w kategorii Kultura za wieloletnie i konsekwentne dokumentowanie polskiej inteligencji oraz cykl niezwykłych spotkań „Artyści w Łazienkach" organizowanych w Letniej Rezydencji króla Stanisława Augusta Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.
Czesław Czapliński jest wybitnym artystą fotografikiem, dziennikarzem i autorem filmów dokumentalnych, tworzącym w Nowym Jorku i Warszawie. Autor i współautor ponad 30 albumów i książek, miał ponad 100 wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta" w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli. Przez ponad 30 lat fotografował najbardziej znane osobistości ze świata kultury, polityki, biznesu, sportu. Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były na całym świecie w najbardziej znanych i prestiżowych czasopismach. Prace artysty znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Nagrodami są akwarele znanego warszawskiego malarza Janusza Dziurawca. Jego prace obejmują dwa nurty: realistyczny i quasi-abstrakcyjny. Chętnie tworzy cykle tematyczne, wśród których znaczące miejsce zajmują miejskie pejzaże, obrazy Warszawy i mazowieckich miasteczek, a także pełne uroku wizerunki przyrody. Swoje prace prezentował na ponad 60. wystawach indywidualnych, brał udział w prestiżowych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą: w Nowym Jorku, Berlinie, Delhi i Sztokholmie. Jego obrazy znajdują się m.in. w zbiorach Zachęty i Muzeum Narodowego w Warszawie, a także w Musée des Arts Contemporaines w Paryżu oraz w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.

 

Portal Kurier365.pl powstał w 2010 roku. Zajmuje się gospodarką, kulturą, nauką, turystyką i sprawami interwencyjnymi. Dużo uwagi jest poświęcane sprawom Warszawy. Z portalem Kurier.365.pl współpracuje wielu znanych dziennikarzy m.in. takich jak Michał Fajbusiewicz, Marcin Wolski, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Rudziński, Zofia Suska, Marzena Kądziela czy Grzegorz Micuła, a także fotografów takich jak Zenon Żyburtowicz. Dział BIZNES365 opisuje wydarzenia gospodarcze, wiadomości dotyczące przedsiębiorstw, menadżerów oraz o konkursach i rankingach. Publikowane są tam też raporty, wywiady i wypowiedzi ekspertów. Szczególną uwagę poświęcono także nowym technologiom, społecznej odpowiedzialności biznesu i rynkowi nieruchomości. W Dziale KULTURA365 można znaleźć informacje i recenzje filmowów, wystaw, spektakli teatralnych, koncertów, widowisk plenerowych, książek i wydawnictw muzycznych. Prezentowane są sylwetki wybitnych twórców oraz publikowane wywiady z artystami. Dział NAUKA365 poświęcony jest odkryciom naukowym, wynalazkom, ciekawostkom oraz sprawom z pogranicza nauki i biznesu. W dziale GLOBTROTER365 znajdują się reportaże i relacje z Polski, Europy, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Australii i Azji. Publikowane są też wywiady ze znanymi podróżnikami, informacje o książkach podróżniczych i przewodnikach turystycznych oraz o pensjonatach i ośrodkach turystycznych. W dziale WARSZAWA365 internauci znajdą informacje na temat stołecznego biznesu, inwestycji, wydarzeń kulturalnych oraz o historii stołecznego miasta. Zainteresowaniem cieszy się także dział POSTERUNEK365 dotyczący spraw bezpieczeństwa i przestępczości. Zamieszczane są tam wiadomości na temat akcji policji oraz informacje dla kierowców, a także komunikaty o osobach zaginionych i poszukiwanych.

{jumi [*9]}

a