czwartek, grudzień 09, 2021
Follow Us
wtorek, 04 czerwiec 2013 10:37

Katowickie centrum w nowych rękach

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Katowickie centrum w nowych rękach Fot.wikimedia.org

Zakup największego na Śląsku obiektu handlowego za 412 mln euro to największa tegoroczna transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo - Wschodniej.

Międzynarodowe konsorcjum inwestorów na czele z Allianz kupiło od Immofinanz Group Silesia City Center w Katowicach. Ostateczna finalizacja transakcji planowana jest na wrzesień br., po otrzymaniu akceptacji ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W procesie kupna konsorcjum Allianz doradzali eksperci z firmy Jones Lang LaSalle.

Silesia City Center to jedno z największych centrów handlowych w Polsce, a zarazem największy obiekt tego typu na Śląsku. W samym 2012 r. liczba odwiedzających przekroczyła liczbę 15 mln osób. Na terenie SCC działa ponad 300 lokali handlowych znanych polskich i międzynarodowych marek, punkty usługowe i gastronomiczne oraz część rozrywkowa. Centrum jest także przykładem rewitalizacji terenów przemysłowych – powstało na terenie dawnej kopalni. Wg dyr. Agaty Sekuły z JLLS - Transakcja ta potwierdza mocną pozycję Polski w całej Europie, jako stabilnego transparentnego rynku, o mocnych podstawach i perspektywach rozwoju, co jest kluczowe dla działalności inwestycyjnej największych graczy.

Na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, w pierwszym kwartale 2013 r. zrealizowano transakcje o wartości 638 mln euro. Eksperci JLLS spodziewają się, że wartość umów kupna / sprzedaży na koniec 2013 r. będzie bliska ubiegłorocznemu wynikowi (2,75 mld euro).

{jumi [*9]}

a