czwartek, maj 19, 2022
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 127.
piątek, 29 marzec 2013 12:48

Kolejna nagroda za e-myto Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejna nagroda za e-myto Fot. arch.

Prestiżową nagrodę rynku teleinformatycznego obdarowano twórców systemu viaTOLL.

Firmę Kapsch Telematic Services wyróżniono w kategorii „Wdrożenie 2012”. Samo e-myto zostało uznane za rewolucję technologiczną na polskich drogach. Statuetki „Wirtualnych Telefonów”, nazywane polskimi Oskarami IT i Telekomunikacji, otrzymali liderzy polskiego rynku teleinformatycznego - przedstawiciele firm i instytucji, które mogą pochwalić się wybitnymi dokonaniami w branży. Wyróżnienie przyznał miesięcznik nowoczesnych technologii „Mobile Internet”. Wdrożony na wniosek ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury elektroniczny system poboru opłat na drogach - viaTOLL, działa w Polsce od  lipca 2011 r.  Jest przeznaczony dla pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 t oraz autobusów niezależnie od ich wagi. Rozszerzenie tzw. e-myta w lipcu 2012 r. sprawiło, że jego zasięgiem zostało objętych łącznie prawie 1900 km dróg. Również dzięki temu w rekordowym tempie 17 miesięcy - zwróciły się nakłady przeznaczone na jego wdrożenie.

- Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak dużym przedsięwzięciem jest viaTOLL i jak wiele operacji obsługuje każdego dnia. Ubiegły rok był dla nas przełomowy - poniesione nakłady zwróciły się i system zaczął zarabiać na utrzymanie polskich dróg - mówi Krzysztof Gorzkowski, dyrektor PR i marketingu Kapsch Telematic Services.  

Do końca lutego br. viaTOLL zarobił na rzecz Skarbu Państwa prawie 1,5 mld zł. Rozszerzenia systemu realizowane są sukcesywnie - zgodnie z kolejnymi rozporządzeniami Rady Ministrów. Od 30 marca br. viaTOLL obejmie kolejne 160 km tras, a w rezultacie będzie obowiązywał łącznie niemal na 2200 km polskich dróg.

{jumi [*9]}

a