A+ A A-

Józef Bem – krótka biografia

Józef Zachariasz Bem to bohater trzech narodów: polskiego, tureckiego i węgierskiego. Urodził się w 1794 r. pod Tarnowem, zmarł 1850 r. w Aleppo na terenie dzisiejszej Syrii. Był znakomitym strategiem wojennym i dowódcą, z jego inicjatywy powołano pierwszy w Polsce oddział rakietników.

Suffren podwodny drapieżnik od Naval Group

Wprowadzając do służby atomowy okręt podwodny Suffren, Francja udowadnia, że w Zachodniej Europie zostało dwóch zawodników morskiej ligi ciężkiej – francuski Naval Group i brytyjski BAE Systems Submarine Solutions. W tej chwili to Francuzi przodują technologicznie na Starym Kontynencie.

[ENERGYLANDIA] Oryginalny nocleg w Western Camp Resort w Zatorze - czy warto?

Gdyby do dobrej lokalizacji dołożyć niecodzienność kwatery i mnóstwo innych niesamowitych atrakcji powstałby nocleg wręcz idealny! Powstałby Western Camp Resort. Jest to miejsce, w którym poczujecie się jak w prawdziwej westernowej wiosce rodem z Dzikiego Zachodu! Poza bliskością Energylandii ma do zaoferowania swoim gościom moc atrakcji i niespodzianek. Jakich? Przekonajcie się sami!

Nowe Centrum Zarządzania Siecią Emitel

Dzięki infrastrukturze Emitel nadawcy telewizyjni i radiowi mogą dotrzeć ze swoimi programami do widzów i słuchaczy w całej Polsce. Za niezawodność usług i ciągłość emisji naziemnej telewizji cyfrowej i radia w pierwszej kolejności odpowiadają eksperci Centrum Zarządzania Siecią.

Jak przeprowadzana jest wycena dzieł sztuki?

Posiadasz stary obraz albo rzeźbę? Chciałbyś spieniężyć antyk, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Najpierw warto byłoby dowiedzieć się, ile wart jest obraz lub inne dzieło sztuki. Można się tego dowiedzieć od rzeczoznawcy czy galerii sztuki lub od domu aukcyjnego, który zajmuje się takimi usługami. Jak wyceniane są dzieła?

  • Dział: Sztuka
  • Napisane przez Red/TB

Prolisok - pijawki i pszczoły w służbie medycyny

Prolisok - przebiśnieg - to malowniczo położone ukraińskie sanatorium niedaleko Łucka w pobliżu polskiej granicy. Sosnowe lasy, jezioro, żubry i jelenie, wszędzie cisza i spokój potrzebne do odpoczynku.

Polska zaczęła wyróżniać się na tle pozostałych krajów

W 2019 roku Polska może znaleźć się na czwartym miejscu w UE pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych - wynika z raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek Fotowoltaiki w Polsce’2019”.

Pogoda dalej szaleje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszerzył ostrzeżenia drugiego stopnia przed wysokimi temperaturami o kolejne dwa województwa. Alerty trzeciego stopnia obowiązują w dwóch województwach, a drugiego – w dziesięciu.